Erenköy World Gym I Erenköy, Kadıköy, İstanbul | Spor Rehberim | Fitness in Kalbi Burada Atıyor...
Buradasınız:  Anasayfa  /   Erenköy World Gym I Erenköy, Kadıköy, İstanbul
 
 

Warning: include(../../../../../../wp-config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sporrehberim/public_html/wp-content/themes/clockstone/theme/pages/single-portfolio.php on line 79

Warning: include(../../../../../../wp-config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sporrehberim/public_html/wp-content/themes/clockstone/theme/pages/single-portfolio.php on line 79

Warning: include(): Failed opening '../../../../../../wp-config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/sporrehberim/public_html/wp-content/themes/clockstone/theme/pages/single-portfolio.php on line 79

Erenköy World Gym I Erenköy, Kadıköy, İstanbulÖzellikler


Warning: Division by zero in /home/sporrehberim/public_html/wp-content/themes/clockstone/theme/pages/single-portfolio.php on line 490

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Fahrettin Kerim Gökay Cad. Akbank Blokları No.286 / D Sahrayıcedid

Erenköy / İstanbul

0 (216) 411 7614

0 (216) 355 04 08

info@erenkoyworldgym.com

http://erenkoyworldgym.com

SALON ÖZELLİKLERİ

Yağ, Kas ve Sıvı Analizi: Var

Beslenme Danışmanlığı: Var

Sporculara Ait Kişisel Dolap: Var

Sporculara Ait Otopark: Var

Dersler

Ek Üniteler

HARİTA

Okulun adresini rahat bulabilmek için aşağıdaki harita resmine tıklayın. Konum paylaş özelliğine onay vererek birçok adres tarifine ulaşabilir ve okula rahatça gidebilirsiniz.

 

GENEL BİLGİLER


 HAKKIMIZDA

Bugün sağlıklı yaşam adına yapılan her aktivite ilerleyen zamanlarda kişinin ruh vede beden sağlığının bir biri ile orantılı şekilde artmasına vede spor’u vazgeçilmez bir alışkanlık haline getirmektedir. Tüm bu ihtiyaçların ortaya çıktıpı yerde doğru vede profesyonel bir yaklaşım ile isteklerinize en olumlu cevabı bulabileceğiniz, 14 senelik köklü bir ortamda, yenilenen yüzü ile ihtiyaçlarınıza en hızlı cevabı veriyoruz.

Hizmetlerimiz;

 •     Pilates ( Mat Work/Reformer )
 •    Streching
 •    Body Building ( Personal/Normal )
 •     Power Jump
 •     Aerobic
 •     Kick Boxing
 •     Capo-Fit
 •     Dance
 •     Muay Thai
 •     Yoga
 •     Weight Gain/Loss
 •     Boxing
 •     Tae-Bo
 •     Fitness ( Personal/Normal )

Alanlarında uzman kadromuz ile hepinizi bekliyoruz.

Şirkete Genel Bakış

40 Yıllık Vucüt Geliştirme ve fitness tecrübesiyle I.F.B.B onaylı lisansıyla, uzman antrenörlük diplomaları ve yetiştirdiği yüzlerce sporcu ile kurucumuz olan Sn.Yalçın YOLAÇAR ile başlayan hizmet anlayışımız; Türkiye Jimnastik Federasyonu Onaylı Pilates Eğitmeni, The Pilates Coach U.S.A. Türkiye Vucut Geliştirme Federasyonu Vucüt Geliştirme ve Fitness Baş Antrenörümüz Adnan AKDAĞ, Türkiye Jimnastik Federasyonu Onaylı Pilates Eğitmeni,T he Pilates Coach U.S.A. Antrenör ve Step-Aerobic Eğitmeni Ela AKDAĞ, NSCA Personal Trainer & The Pilates Coach U.S.A. sertifikalı M.Özgür SELÇUK, Kick Box & Power Jump Trainer M. Emre KARA, Fitness & Personal Trainer Sertan YAVUZ ve diğer ekibimizle beklentilerinize profesyonel bir hizmet anlayışı ile en olumlu cevabı vermekteyiz.

 

DERSLER

 BODY BUILDING Vücut Geliştirme

Halk arasında vücut geliştirme, genellikle ya vücut güzelliği, ya da kısaca halter olarak bilinmektedir. Çok kişi de bu sporu zararlı, anlamsız olarak nitelemekte, hatta yapanla alay edecek kadar ileri gitmektedirler. Bu yanlış tutum, bilgisizlik ve kıskançlıktan ileri gelmektedir.

Vücut Geliştirme Sporu, bir başka tanımlama ile; Hareket Bilimi ( Kinesioloji ) kuralları içinde, bir programa bağlı olarak yapılan, aletli ve aletsiz egzersizlerle, vücudun geliştirilmesi, kuvvetlendirilmesi, kondisyon seviyesinin arttırılması, estetik ve esnekliğinin belirli miktarda daha ileri derecelere getirilmesini sağlayan, metabolizmanın verimliliğini arttıran bir spor branşıdır.

Yıllarca bu sporun faydaları ile ilgili gerek tıp otoriteleri gerekse ünlü spor ve bilim adamları tarafından yapılan araştırmalarda, vücut geliştirmenin bilimsel kurallara gore düzenli uygulandığı takdirde sağlığın altın anahtarı olduğu tespit edilmiştir.

 FITNESS Sağlıklı ve Formda Olmak İçin…

Fitness kelime anlamı olarak “Sağlıklı ve formda olmak”tır. Bir çok egzersize dayalı bir spordur.

Diğer bütün sporlardan farklı bir hedef olarak, bütün kasların tek tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır. Esasen bütün sporlar dallarında fitnessta kullanılan egzersizler yer alır yahut bir spor dalına özel bir egzersiz fitnessta yer alabilir. Çünkü her spor dalında vücutta ağırlıklı kullanılan kas grupları vardır. Bu kas gruplarına kondisyon kazandırılması için yapılan egzersizlerin pek çoğu fitness egzersizleri olarak da kullanılmaktadır.

Her kişiye ve belirlenen amaca göre antrenman programları farklılık arzeder. Fitness sporunda kesin bir antrenman standardından söz edilemez. Yani her yaşın, her hayat tarzının ve vücut tipinin birbirinden farklı olarak; bir uzman tarafından takip edilen çalışma programı olmalıdır. Bu spor belirli kalıp ve hedefleri olmadığından dolayı her yaşta yapılabilir. Örneğin 16 yaşında ya da 55 yaşında bu spora başlayabilirsiniz.

Bu sporun vücut geliştirmeden iki farkı bulunur: Öncelikle gelişmek için değil, sağlık için yapılır. Ayrıca bir fitness antrenmanında kardiyovasküler çalışma (koşmak, pedal çevirmek gibi sizi nefes nefese bırakacak, kalori harcatan ve zindelik sağlayıcı egzersizler) ağırlık çalışması ile birlikte yapılır. Bu nedenle kaslar fazla büyümez, sadece sıkılaşır ve estetik bir görünüm alır.

Faydaları

Fitness sporu vücutta endorfin, östrojen veya testesteron hormonu salgılanmasını arttırıcı özelliğe sahiptir. Bu da kişinin kendisini psikolojik olarak daha iyi ve zinde hissetmesini sağlar. Vücudun forma girmesi de özgüveni arttırır. Metobolizmayı hızlandırır. Enerjiyi arttırır. Uykuyu düzenler. Psikolojik iyilişme sağlayarak stresten uzaklaştırır. Daha sağlıklı ve hızlı düşünmeyi sağlar. Kalp ve damar sistemini güçlendirir. Uzun dönemli fitness sporuyla uğraşanların kanser ve kalp krizine yakalanma riski, eskiye kıyasla düşer. Kalori yakmayı ve vücudun enerji sistemini düzenlediğinden sağladığından şeker hastaları için de önerilir. Ancak şeker hastalarının hastalık tipine göre doktorunun onaylayacağı bir antrenman programıyla çalışılmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken konular

Antrenmana başlamadan önce risklerini öğrenmek gerekir. Uygun kıyafet giyilmeli ve özellikle spor ayakkabı seçimine dikkat edilmelidir. Uzman eğitmenlerin vereceği antreman programına uyulmalıdır. Sakatlanmamak için antreman öncesi streching hareketleriyle adalenin ısınması gerekmektedir. Ağırlık egzersizinde hareketlerin nizami yapılması önemlidir. Yeni başlanıyorsa hafif bir antrenman uygulanmalı zamanla ağırlıklar arttırılmalıdır. Ayrıca fitness sadece antrenmana dayanmaz, düzenli bir yaşamı ve kontrollü bir beslenmeyi de gerekli kılar. Beslenme konusu fitness yapanlar için çok önemlidir ve bu sporda başarının temel ayaklarından biridir.

 ZUMBA Latin Müziği İle Fitness Programı

Zumba, 1990′larda dansçı ve koreograf Alberto “Beto” Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır. Zumba, dans ve aerobik figurlerini içerir. Zumba koreografisinde, hip-hop, samba, salsa, merenge, mambo, savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri bir arada kullanıldığı gibi, “squat” ve “lunge” egzersizleri de kullanılır. Zumba için spor salonları ve fitness merkezlerince lisans ücreti ödenmez.

 PILATES Dayanıklılık Artar, Metabolizma Hızlanır.

(Pilates) Nedir?

Pilates tekniğine ismini veren Joseph Plates, 1880′de Düsseldorf’ta dünyaya geldi.
Astım ve romatizmayla boğuşan ve çelimsiz bir çocuk olan Plates, genç yaşta kayak ve jimnastikle ilgilenerek vücudunu geliştirdi. 1912′de İngiltere’de sirk cambazı, boksör ve dedektiflere kendini koruma dersleri veren Plates, Birinci Dünya Savaşı döneminde düşman ilan edilerek Lancaster bölgesinde kampa alındı.
Kampta hastabakıcılık yapan ve burada kendi tekniğini geliştiren Plates, burada askerlere tekniğini öğretti. İngiltere’de 1918′de pekçok kişinin ölümüne neden olan grip salgınından Plates’in kampındakiler etkilenmeyince uyguladığı teknik ön plana çıktı. Savaştan sonra Almanya’da metodunu geliştirmeye devam eden ve şehir polislerine öğreten Plates, 1926′da ABD’ye göç etti ve stüdyosunu açtı. Graham, Balanchine gibi ünlü dansçıların da öğrencileri arasında yer aldığı Pilates’in yöntemi giderek yaygınlaştı.

21. yüzyılda hala gözde olan plates, Madonna, Hugh Grant, Britney Spears, Julia Roberts gibi ünlüler tarafından benimsendi. Güçlü bir vücut yaratmayı hedefleyen pilates, 30-40 temel hareketle tüm vücut için kondisyon sağlıyor.

Joseph Plates’in “kontroloji” adını verdiği metodu, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir.

Joseph Plates, egzersizlerini şöyle tanımlamıştır:

“Sadece üç derste farkı hissedecek, on derste farkı görecek ve 20 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız. 30 seans sonunda tamamen yenilenmiş bir vücuda, özellikle de sağlıklı, sıkı karın ve sırt kaslarına sahip olacaksınız.”

Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Pilatese göre vücut merkezi, derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur. Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir. Bu da dengesiz adale yapısına, kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabilir. Pilates’te kas yapısı bir bütün haline getirilir. Kilo vermeseniz de ince görünürsünüz. Sakatlanmaları zorlaşır. Dayanıklılık artar, metabolizma hızlanır.

POWER JUMP Daha Yukarı Sıçramaya Hazır mısınız ?

Sıçramanın Faydaları:

· Gününüze canlılık katın! Sıçramak sağlığınızı güçlendirmenin en kolay ve eğlenceli yollarından biridir. Günde, trambolin üzerinde geçireceğiniz birkaç dakika, size fazla kilolarınızdan kurtulmak, vücudunuzun temizlenmesine yardımcı olmak, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek gibi faydalar sağlar; öte yandan iyi bir idman da yapmış olursunuz. Sıçrayın, sonuçlarından memnun kalacaksınız.
· Kilo verdirir
· Sıçrama fazla kiloları yakmak için iyi bir egzersizdir. Düzenli sıçramak, koşu, bisiklet veya yüzmede olduğu gibi vücutta kalorilerin yakılmasını sağlar.
· Sıçrama yoluyla lenf sistemi uyarılır.
· Böylece egzersiz esnasında metabolizmanın hareketlenmesinin sonucu ortaya çıkan asitli atıkların, toksinlerin vücuttan atılması daha kolay hale gelir.

Enerji artırır

· Ritmik sıçrama büyük adele gruplarını çalıştırır, soluk alıp vermeyi ve kan akışını hızlandırarak kalbin ritmini düzenler.
· Bu dolaşımın hızlanması hücrelere taşınan oksijeni ve besin miktarını da artırarak vücudun, enerji seviyesini yükseltir, canlılık sağlar.

Eklemleri korur

· Sıçrama güvenli ve faydalı hafif etkili bir idmandır.
· Trambolinde sıçramak, sert bir zeminde yapılan benzer idman hareketlerine göre, eklemler üzerinde hissedilen darbelerin etkisini çok aza indirdiğinden, çalışmayı daha kolay ve güvenli hale getirir.
· Bu nedenle power jump eklem sorunları ve sırt ağrılarına karşı çok etkili bir egzersiz yöntemidir.

Detoksu destekler

· Sıçramak vücudun kendi kendisini temizlemesine mükemmel bir şekilde yardımcı olur.
· Lenflerimiz, kalbimiz gibi bir pompa değildir; lenf dolaşımının uyarabilmesi yerçekimine ve adele hareketine ihtiyaç vardır.
· Trambolin üzerinde ritmik sıçrama her ikisini de sağlar.
· Vücut ısımız yükseldiğinde terlemeye başlarız, böylece deri yoluyla vücudumuz asitli atıklardan temizlenir.
· Sıçrama yoluyla büyük adele gruplarının konsantrasyonu, vücudu alkalize eden oksijeni bütün dokulara taşır, karın bölgesindeki organları uyarır ve katı atıkların bağırsaklarımızdan geçişini destekler ve kolaylaştırır.

Bağışıklığı güçlendirir

· Bağışıklık hücrelerimizin çoğu lenf sistemiyle taşınır. Lenf dolaşımını güçlendirmek, bu hücrelerin bütun vücudumuzda hareketliliğini ve faaliyetlerini de artırır, vücudumuzun enfeksiyonlarla ve hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur.
Sinir sistemini geliştirir ve sakinleştirir
· Zıplama hareketiyle, yani vücudumuzun yukarı ve aşağı doğru yaptığı ritmik hareketle, vücudumuzu daha iyi hisseteriz, farkına varırız, deri duyu olarak adlandırılan hissimiz uyanır.
· Farklı hareketlerin biraradalığı koordinasyonumuzu zorlar ve geliştirir.
· Sıçrama aynı zamanda iyi bir sters arttırıcıdır, çünkü birbirini tekrar eden sıçrama, sizi bir çeşit trans hali gibi kendinizden geçirir, gevşemenizi sağlar.

Ne kadar süreyle zıplamalısınız?

· 5 dakikalık seanslarla başlayın ve giderek gelişen zindelik durumunuza göre dereceli olarak artırın.
· Haftada 3 seanstan başlayarak günde 3 seansa kadar çıkın ve seans başına 15 dakika çalışın.
· Sağlığınızı güçlendirmeye başlamak günde yalnızca bir kaç dakikanızı alacak.

Önerilen Egzersizler :

· Trambolinde amaç yalnızca yapabileceğiniz kadar yükseğe zıplamak değildir, aynı zamanda da çeşitli ritmik zıplama hareketleri size fayda sağlar.
· Dengenizi, koordinasyonunuzu ve dayanıklılığınızı güçlendirmek için farklı hareketler yapın:

Hafif sıçrama

· Trambolini kullanmaya yeni başlayanlar trambolinin yüzeyinden ayaklarını kesmeden yavaş yavaş sıçrama hareketidir.

Yürüme, koşma

· Bir kez trambolin üzerinde denge kurulduktan sonra dizleri yukarıya çekilerek yapılan yürüyüş ve koşu hareketidir.

Twist

· Ayaklarını tek bir yöne doğru bakıp, vücudun üst kısmının ise diğer yöne doğru baktığı konumda yapılan bir o yöne, bir buyöne sağlı sollu sıçrama hareketidir.power jump

Jumpin Jacks

· Klasik ?jumpin jack? olarak bilinen hareketin (bacakları ve kolları açarak sıçrama) trambolin üzerinde yapılmasıdır.
· Bu daha gelişmiş bir harekettir ve trambolinde yapıldığında adaleleri ve kardiyovasküler dayanıklılığı geliştirir ve eklemleri, sert bir zeminde yapıldığından daha fazla korur.

GALERİ

ULAŞIM HARİTAMIZ


Unable to parse entered address. API response code: REQUEST_DENIED

  Etiket: Erenköy World Gym Fitness, Erenköy World Gym Pilates, Erenköy World Gymhip hop, Erenköy World GymCycling, Erenköy World Gym Extreme Cycling, Erenköy World Gym Healthy, Erenköy World GymZumba, Erenköy World GymHealthy Spine, Erenköy World Gym Spa, Erenköy World Gym SPA, Hip hop, Cycling, Extreme Cycling, Pilates, Fitness, Healthy, Zumba,  Kadıköy,  Kadıköy’daki Fitness, Kadıköy’daki Pilates, Kadıköy Fitness, Kadıköy Pilates, Kadıköy Hip hop, Kadıköy Cycling, Kadıköy Extreme Cycling, Kadıköy Zumba, Erenköy Fitness, Erenköy Pilates, Erenköy Zumba, Erenköy Hip hop, ErenköyCycling, Erenköy Extreme Cycling, Erenköy Healthy, Kozyatağı, Kozyatağı Fitness, Sahrayıcedid Fitness, Sahrayıcedid Spor Salonu, Erenköy Spor Salonu, Kadıköy Spor Salonu, Kozyatağı Spor Salonu, Erenköy World GymSpor Salonu, Erenköy World Gym Fitness Salonu, Erenköy World Gym Pilates Salonu
Bugün 1, toplamda 0 kez görüntülendi.

SPOR REHBERİM

Profesyonel eğitmenler tarafından sizler için hazırlanmış olan bu site de, fitness ile ilgili ve vücut geliştirme ile ilgili çalışma programları, beslenme şekilleri ve kullanacağınız supplementler hakkında geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.

Dilerseniz eğitmenlerimize mesaj gönderebilir, kişisel sorularınızı iletebilirsiniz. İsterseniz de kendinize özel çalışma programı alabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Spor Rehberim
Tekstilkent A16 No.37
Esenler, İstanbul, Türkiye 34235

Telefon: +90 212 438 5975
Email: info@sporrehberim.com

HIZLI İLETİŞİM

Thank You!
Your message has been sent successfully.