Ömer Sertan Yavuz | Spor Rehberim | Fitness in Kalbi Burada Atıyor...
Buradasınız:  Anasayfa  /   Ömer Sertan Yavuz
 
 

Ömer Sertan Yavuz

Ömer Sertan Yavuz

Ömer Sertan Yavuz

Boy: 1.82
Kilo: 92
25.02.1983 İstanbul/Kadıköy

YARIŞMA DERECELERİ:
2015 Türkiye Vücut Geliştirme Atletik Fizik Finalisti (Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri ANTALYA)

Öğrenim Durumu: Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Fitness & Body Building’e başladığı yıl: 1997

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu 1.Kademe Antrenörü

Fitness & Body Building (TC Federasyon Onaylı)

Personal Trainers (IFBB Pro/Propta Onaylı)

Muay Thai (Lisans – TC Federasyon Onaylı)

Muay Thai 10.Khan Diploması, Yardımcı Antrenör(10th Khan; Red Pradjeat – TC Federasyon Onaylı)

Supervision IV GYM – Health Club Management (IFBB Pro/Propta Onaylı)

The Fundamentals Of Weight Training – Ağırlık Antrenmanlarının Temelleri (IFBB Pro/Propta Onaylı)

Suports Nutrition – Sporda Beslenme (IFBB Pro/Propta Onaylı)

Supplementist – Ek Besin ve Beslenme Uzmanı (IFBB Pro/Propta Onaylı)

“Modafen Kondisyonerlik Birimi” Vücut Geliştirme ve Fitness Eğitim Semineri Katılım Sertifikası

Yüzme (Namık Ekin uygulamalı eğitiminden alınan Özel sertifika)

“Nature Akademi” Bireysel Sporlar Sertifikası

“Nature Akademi” İlk Yardım Sertifikası

Futbol (1994 – Pendikspor)Referanslarım

Ali PEHLİVAN – Serbest Meslek

World-GYM de body building ve fitness antrenörü olarak görev yapmakta olan Sertan Hocamız kişiliği, duruşu, mütevazılığı, terbiyesi, samimiyetiyle gönüllerimizde taht kurmuş bir insandır kendileri. Antremanlarım da yardım istediğimde ve soru sorduğumda ilgilenir, yanlışlarımı düzeltir. Bana yazdığı programların çok faydasını gördüm ayrıca. Kendisine yürekten teşekkürlerimi iletiyorum..

Alper AYDEMİR – Öğretmen

Sevgili Sertan hocam,

Bu sporu yaklaşık 4 senedir yapıyorum. Maltepe , Küçükyalı ve Bostancı’da gezmediğim salon kalmadı. Sanki o salonlara girince kendimi adamların yerini işgal ediyormuşum gibi hissediyordum. Hocalara sanki bu işi zorla yaptırıyorlar sanıyordum. En son gittiğim salonda borçtan batınca şans eseri World GYM’i buldum. Girerken yine aynı ön yargılara sahiptim. Ancak sizi tanıdıktan sonra bu sporu daha da çok sevmeye başladım. Sizi ilk gördüğüm günden beri ilgi alakanız çok hoştu. Bu spora gönül verdiğiniz ve işinizi severek yaptığınız her halinizden belliydi.

Her sporcu ile ayrı ayrı ilgilenmeniz, hatta yaptıkları her hareketle ayrı ayrı ilgilenmeniz gerçekten çok büyük bir emek istiyor. Ve bu emeği harcarken karşınızdakine asla zorla yapıyormuşsunuz gibi bir hava vermiyorsunuz. İster güler yüzünüz, samimiyetiniz, hoş sohbetiniz olsun, ister profesyonelliğiniz, disiplininiz, iş ahlakınız olsun insana salona girdiği andan itibaren pozitif bir hava ve evindeymiş hissi veriyor. Bu sporu sizin antrenörlüğünüzde dahada bir severek yapıyor insan. Sizinle beraber başarıya ulaşacağıma inanıyorum…

Hep başımızda olun…

Berat AYDOĞAN – Bilgisayarcı
Güler yüzlü sporcuya destek verip moral aşılayan bir yapınız var, öğrencileriniz spordan öte sizin neşeli halinizi görüp keyiflenmek için bile sporu bırakmazlar.

Emrah SELAMET – Dış İlişkiler uzmani istanbul Büyükşehir belediye başkanlığı
Sertan hocanın gerek egzersiz programlarının oluşturulmasında gerekse mevcut programları uygulama konusunda bana ciddi anlamda katkıları olmuştur, bunun dışında bu sporu yaparken kullanabileceğimiz supplementler ve beslenme şekilleri ile alakalı da çokça fikir alışverişinde bulunduğum her zaman yardımını esirgemeyen hem iyi bir eğitimci hem de saygıdeğer bir dosttur. Katkılarından ve emeklerinden ötürü teşekkürlerimi bir kez daha sunarım.

Emre YARIMOĞLU – Veteriner Hekim / Oyuncu
Ben bel fıtığı hastasıyım normal de yerden 2 kg alırken bile dikkatli olmam gerekli, Dr. larım öyle diyor ..lakin ben bu sporsuz yaşıyamam ve Sertan hocanin kontrolünde yazdığı programlar ve bana uygun verdiği hareketler sayesin de sağlıklı şekil de devam ediyorum sürekli gözü üzerimde dayanamayıp kaçak hareket yaparsam direk uyarılarına maruz kalıyorum.. gönülden teşekkür ederim Sertan Hoca iyi ki varsınız …

Said TOPÇU

  1. Her şeyden önce sporcuyu sporu sevdirme adına her şey var .
  2. Çok iyi bir takipçisiniz..
  3. Sporda yardım ederken ya da öğretirken hiç bir zaman içinizdeki hırsı düşürmediniz hep moral olarak üst düzeyde oldum sizin hocalığınızda.
  4. Sizin sayenizde kendime güvenim geldi başarabilirim, yaparım gibisinden…
  5. Bana göre en önemlisi bana bir paralı sporcu gibi bakmadınız öyle yaklaşmadınız, bir abi gibi kardeş gibi her zaman yaklaştınız yanımda durdunuz o hareketleriniz sizi bana daha da sevdirdi diyebilirim.
   Bunları yazarken diğer hocalarımı da aklımdan geçirdim ”WORLDGYM HARİÇ”
  1. Son olarak şunu demek istiyorum Erenköy de kalsaydım sizin sayenizde istediğim fit vücuda kavuşacaktım , oradakileri kıskanıyorum şu an Silivri de olduğum için sizin ve sizlerin kıymetini bilmeyip Erenköy de başka spor salonuna gidenleri anlamıyorum. HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER İLERDE İNŞALLAH GÖRÜŞMEK ÜZERE…

Barış KOZANOĞLU
İşine profesyonel bakan ve severek yapan, steroid kullanımına karşı, samimi bir trainer. Sorulan sorularda sonuna kadar yardımcı olmakla birlikte world gym fitness salonundaki trainerlar arasında bana en faydali antreman programini yazan trainer. Yazdigi programlar sayesinde 6 ay icerisinde istedigim vucuda kavustum.

Supplementler hakkinda gerekli bilgilere sahip, cikan yeni urunleri kendisi denemeden baskalarina onermeyen bir trainer. Antreman esnasinda uyeleri denetler ve hareketi yanlis yapan uyelere hareketin dogrusunu uye tam ogrenene kadar uygulatir. Vucut gelistirme hakkinda ondan cok sey ogrendim. Herhangi bir konuda bilgi verirken verdigi bilginin neden ve sonuclarinida anlatarak aciklar bu sayede uyelerin kafasindaki sorular daha net acikliga kavusur.

Mustafa TAVLI – The Butcher
Herşeyden önce yaptığı antrenörlüğü bir iş olarak görmekten ziyade tutku ile bağlılık ile yapan birsidir Ömer Sertan Yavuz… Her öğrencisiyle dikkatle ilgilenen onların vücudunu kendi vücudu gibi gören ve nasıl daha iyi olabilir diye uzun uzun düşünen ve emek sağlayan birisidir… Kişiye özel hem çalışma programlarıyla yeri geldiğinde yemek programlarıyla yol gösteren birisidir…

Unutulmaması gereken asıl önemli şeyler ise bu spor hakkında olan geniş bilgisi ve idmanlarda bize kusursuza yakın doğru ve nizami idman yaptırma becerisidir… Yeri geldiğinde bir dadı gibi başında bekleyen zorlandığında motive eden vücudundan da anlaşıldığı gibi koca bir adamdır o. Bu sporu yapmaya başladığımda onun gibi birisiyle tanışma fırsatım olduğu için ve öğrencisi olduğum için çok şanslıyım… Yapmış olduğum vücudun mimarıdır o… Bir gün eğer sizinde onunla çalışma fırsatı olursa demek istediklerimi o zaman daha iyi anlayacaksınızdır…

Onur AVŞAR – Kuaför
Günümüzde Atatürk’ün zeki, çevik ve ahlaklı tanımına en uygun sporcu ve hocalardan olduğuna inandığım Sertan Hocama saygılar ve teşekkürler..

Ömer KAYA – Bijuteri
Mesleğinde çok başarılı bir hocasın, herkese eşit davranan üyelerle hiç sıkılmadan ilgilenen samimi sıcakkanlı ve gerektiğinde dost arkadaş olabilen nadir hocalardan birisin; bunları içtenlikle söylediğimden hiç şüphen olmasın.
Başarılarının devamını dilerim Sertan hocam..

Sevda KARADAYI – Muhasebeci
KKendisiyle 6 ay önce çalışmaya başladık ve Sertan Hoca günlük programımı aksatmayacak şekilde hazırladığı programla, kısa sürede beni disipline soktu ve bende çok büyük farklılıklar yarattı. Bugün, hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendimi çok iyi hissediyorsam, çevremdeki herkes tarafından bu fark ediliyorsa, kesinlikle Ömer Sertan Yavuz sayesindedir. Bana ayırdığı zamanı ve yaptığı fedekarlıkları da göz önünde bulundurarak Sertan Hoca’yı hiç bir şüphe duymadan yaşamını daha kaliteli hale getirmek isteyen herkese tavsiye ederim.

Taylan KILINÇ – Öğrenci
Bana göre bir antrenörde aranacak bütün özellikler mevcut öncelikle ilgi ve alakan çok iyi Sertan hocam ne zaman birşey sorsam illa ki gelip gösteriyorsun onun dışında genelde orda program yazmakla meşgulsün öyle boş durmuyorsun hareket yaparken yardım istediğimde de hiç bekletmeden yardımını gördüm, ben gayet memnunum zaten biliyorsun, ne olsa gelip sana soruyorum. Tesadüfen yanlış yaptığımızı gördüğünde gelip doğrusunu gösteriyorsun anlayacağın gayet iyi bir antrenörsün bundan başka 2 salona daha gitmiştim, kıyaslarsak ciddiyet ve ilgi alaka çok iyi memnunuz yani senden.

Üveys ULGUN – Üniversite Öğrencisi
Herkese hitab eden güleryüzü ve bu işi gönülden yapan birisin, mesleğini kusursuz yerine getiren “abi”m diyim çünkü her davranışın içten antrenörlük değilde abilik yaptın bana

Volkan KARAOSMANOĞLU – Pazarlama Müdürü
Ömer Sertan Yavuz diyince aklima geleni hemen yazayim o halde:) öncelikle ısınma hareketleri diye standart hareketlerden farklılaştırarak, bu güne kadar hiç sevmediğim ısınma hareketlerini düzenli yapmamı sağladın, yazdığın programlar orantılı gelişim için çok mantıklı ve tutarlı oldu, 6-7 ay spordan uzak kalıp hamlaşmama rağmen, çok iyi sayılabilecek bir beslenme düzenimde de olmamasına rağmen kısa sürede toparlayabilen bir program yazmış oldun, nutrition bilgin cidden iyi, Kgt önermiştin, gerçekten çok fayda sağladığım nutrition oldu. Senden PT alsam daha verimli gelişeceğime eminim.

Batuhan ERYALÇIN – Öğrenci
Sertan abimin benim sporla ilgili bilgilerimde bana çok faydası olmuştur. Sporu bana sevdiren özellikle doğru spor nasıl yapılır bunu öğreten antrenörümdür. Sağlığımla ilgili birçok sıkıntıyı onunla aştım ve her şey için Sertan abime teşekkür ediyorum.
Çok emeğin geçti abim, hatta spordan çok insanlık öğrettin bana sağol

Can YAMAN – Turizmci
Bana sporu sevdiren spor dışın da beslenmemde yol gösteren ilgi bilgi ve alakasıyla muhteşem bir antrenör olan Ömer Sertan Yavuz hocam bizlere vermiş olduğun emeklerin için teşekkürü bir borç bilirim…

Doğuş ERTOY – Muhasebeci
Sporun hayatımdan bir parça olmasına sebep olan insan. Spor ile birlikte hayatıma kattığın bir çok şey oldu. Bunlar; inanmak, azmetmek, disiplin, sabır! Spor hocalığından ziyade sıcak davranışınla, samimiyetinle, güler yüzünle abilik yapıyorsun da diyebiliriz. Söyleyebileceklerim bu kadar. Her şey gönlünce olsun güzel insan.

Efe TARHAN – Organizatör
Gerek salon içi gerekse salon dışında gösterdiği ilgi ve alakayla, yaptığı vucut ve kişi analizleriyle vücut yapısına en uygun çalışma programlarının yanı sıra salon dışındaki formumuzu nasıl üst seviyede tutabileceğimizi sağlamamız konusunda gösterdiği doğru beslenme, ek besin tavsiyesi önerileriyle ne kadar iyi bir antrenör olduğunu kanıtladı bana.. Kahrımı çektiği için ve sorduğum sorulara sıkılmadan cevap verdiği yanlış yaptığım hareketlerde gerekli müdahalelerde bulunarak doğrusunu öğrettiği için teşekkürü bir borç bilirim..

Erdem ABAT – Üniversite Öğrencisi
Bu zamana kadar her soruma en kısa zamanda ve detaylı bir şekilde cevap verdiğiniz, hareketlerde yardımcı olduğunuz, yanlış yaptığımda uyardığınız ve sporu bana sevdirdiğiniz için çok teşekkür ederim hocam.

Fahri ÖZTEZCEN – Model / Oyuncu
Şubat 2013 de birlikte çalışmaya başladığım değerli antrenör arkadaşım Ömer Sertan Yavuz sayesinde mayıs ayına kadar sağlıklı bir şekilde 6 kilo aldım ve yine kendisinin hazırlamış olduğu program sayesinde sağlıklı bir kilo verme ve form tutma dönemi yaşamaktayım. Kendisinin yardım sever bilgili ve alakadar tutumu hem çalışmaları kolay ve etkili hale getiriyor hem de yaptığım tüm çalışmalar hakkında doğru bilgilere sahip oluyorum. Kullandığım yardımcı ürünler için verdiği doğru tavsiyeler sayesinde yaptığım çalışma dönemi çok daha verimli hale geldi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Faruk Aydın TOKSÖZ – Çevre Mühendisi
Antrenmanlarımı yaklaşık 1 yıldır Ömer Sertan Yavuz Hoca’ nın desteği ile sürdürüyorum. Her zaman çok dikkatli ve çok özenli şekilde çalışmasının yanı sıra, sahip olduğu bilgi birikimi ile sadece bizlerin değil, çalışma arkadaşları olan diğer hocaların da saygısını kazanmış bir antrenördür.
İnsanlarla kurduğu iletişim , yardımseverliği , uzun çalışma saatlerine rağmen hiç kaybetmediği enerjisi ve güleryüzlülüğü sporculuğunun ötesinde fark yaratan bir özelliğidir. Kesinlikle öğrencilerini birbirlerinden ayırmadan herkesle mümkün olan en iyi şekilde ilgilenir.
Spora başladığım ilk günden bu zaman kadar çalışma hevesimi kaybetmemi engelleyen pozitif yaklaşımları sonucu antrenmanlarıma keyifle devam etmekteyim.

Furkan ÖZCAN – Üniversite Öğrencisi
Salonumuzun kibar, espirili ve sıcakkanlı hocası Sertan abim antrenörlük konusunda çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Yardıma ihtiyacı olan herkese hareketleri muntazam bir şekilde gösterir, biz hareketi yapıyorken de bizi doğru yapıp yapmadığımız konusunda inceler varsa yanlışlarımızı düzeltir. Bir antrenörde teknik bilgisi dışında olması gerektiğini düşündüğüm sabır ve işine bağlılığı Sertan hocamı diğer hocalardan farklı kılan en önemli iki özelliğidir.

Hakan ÖZÜRÜN – Üniversite Öğrencisi
İşine profesyonel bakan ve severek yapan, steroid kullanımına karşı, samimi bir trainer. Sorulan sorularda sonuna kadar yardımcı olmakla birlikte World Gym Fitness salonundaki trainerlar arasında bana en faydalı antrenman programını yazan trainer. Yazdığı programlar sayesinde 6 ay içerisinde istediğim vücuda kavuştum.

Supplementler hakkında gerekli bilgilere sahip, çıkan yeni ürünleri kendisi denemeden başkalarına önermeyen bir trainer. Antrenman esnasında üyeleri denetler ve hareketi yanlış yapan üyelere hareketin doğrusunu üye tam öğrenene kadar uygulatır. Vücut geliştirme hakkında ondan çok şey öğrendim. Herhangi bir konuda bilgi verirken verdiği bilginin neden ve sonuçlarını da anlatarak açıklar bu sayede üyelerin kafasındaki sorular daha net açıklığa kavuşur.

İlker Evren BOY – Serbest Meslek
Oraya geldiğim ilk günden beri ilgin olsun, sorularımıza bıkmadan usanmadan her zaman aynı üslupta ve sabırlılıkla cevap verdin ve ilgilendin. Senin en beğendiğim huyun 100 lerce gözün olması; bir kişiyle konuşurken başka tarafta diğer bir kişinin hareketlerini sürekli göz ucunla takip etmen. Kimseyi ayırmaman ve herkese aynı dostluğu ve sevgiyi eşit verebilmen. En önemlisi gerçekten iyi bir dost ve arkadaşsın.

Onur AVŞAR – Bayan Kuaförü
Günümüzde Atatürk’ün zeki, çevik ve ahlaklı tanımına en uygun sporcu ve hocalardan olduğuna inandığım Sertan Hocama saygılar ve teşekkürler..

Kıvanç TUNCER – Üniversite Öğrencisi
Sertan hocayı uzun zamandır tanıyorum fakat birkaç aydır çalışma fırsatım oldu. Programları alışılagelmişin biraz dışında; farklı teknikler, ayrıntılar içeriyor. Gerek hareketlerin doğru yapılması konusunda yardım, gerekse motivasyon konusunda olsun gerçekten çok başarılı ve güler yüzlü bir antrenör. Ayrıca çok dikkatli bir hoca kendisi. Her yanlış hareketimde birden yanımda belirip yaptığım hataları düzeltiyor. Kendisi ile çalıştığım süre içerisinde gözle görülür iyi bir gelişim katettim. Gerçekten çalışmaktan keyif aldığım bir hoca.

Sara Aysem KOÇOĞLU – Manken
Spor yapmamı sağlayan, böyle güzel bir şeye neden olan kişilerden birisi; cana yakınlığı, davranışları ‘onu’ tanımayan bir insana bile kendini sevdirebilir. Saygısını dozunda hissettirebilen birisi.

Zafer METE – Manken (2013 Best Model Of Turkey finalist)
Sertan hocayı nerden anlatmaya başlasam bilemiyorum . Bir spor hocasında olan özelliklerden daha fazlası kendisinde mevcut . Öğretici kimliği dışında salondakilere liderlik, abilik eden birisi. Yeni başlayan kişilere adaptasyon programında ilgisiyle de dikkat çekebiliriz. Çalışkan, dürüst ve en önemlisi de yardımsever kişiliği kendisine olan bakış açımızı fazlasıyla pozitif yönde etkiliyor. Sonuç olarak o kas haznesinin altında iyi ve babacan bir insan var, bu sporda önce anlaşılabilirlik anlatabilirlik çok önemli. SERTAN HOCADA bunların hepsi mevcut.

Semih ŞAKIR – Üniversite Öğrencisi
Her şeyden önce program yazmakla kalmayıp nasıl yapıldığını tam olarak gösterdikten sonra defalarca başında durarak kontrol etmen, çoğu hoca gibi standart hareketlerle standart programlar yazmaktansa eve götürüp üstüne düşünerek kişinin vücuduna göre ve istediğine göre yazman, nereyi hangi hareketin çalıştıracağını ezbere söyleyebilmen ve ve en önemlisi dobra olup bu sporun en basta azim istediğini defalarca söylemen abi. İdolümsün…

Sina TEHRANİ – Üniversite Öğrencisi
Sertan hoca sen harika bir hocasın, güler yüzlüsün, sabırlısın, ben sana bir şey sorduğum zaman sen çok detaylı hareketi gösteriyorsun ve ben çok net anlıyorum, ya da yanlış bir şekilde hareketi yapıyorsam çok düzgün ikaz edip doğrusunu gösteriyorsun. Korkunç değilsin, ben tanırdım gerçekten iri yapılı atletik vücutlu ama korktuğum çekindiğim bir hoca, kendimi şanslı hissediyorum. En önemli şey disiplin sendeki bu disiplin çok etkileyici.
Saygılar Hocam

Şener MERİH – Sigorta Acentesi Yönetici
Sertan hoca alanında ciddi anlamda başarılı bir antrenör bunu kendisiyle 2 yıl kadar çalışmamdan ötürü çok iyi biliyorum vücut geliştirme ve fitness konusundaki teknik bilgisi de oldukça güçlü. Kişiye sadece antrenman programı yazıp gerisine karışmayanlardan değil. Zaman zaman idmana küsüp kaytardığım dönemlerde sanki kendisi özel hocammış gibi arayıp , emeği unutulmaz başarılarının devamını diliyorum.

Sertifikalarım

SPOR REHBERİM

Profesyonel eğitmenler tarafından sizler için hazırlanmış olan bu site de, fitness ile ilgili ve vücut geliştirme ile ilgili çalışma programları, beslenme şekilleri ve kullanacağınız supplementler hakkında geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.

Dilerseniz eğitmenlerimize mesaj gönderebilir, kişisel sorularınızı iletebilirsiniz. İsterseniz de kendinize özel çalışma programı alabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Spor Rehberim
Tekstilkent A16 No.37
Esenler, İstanbul, Türkiye 34235

Telefon: +90 212 438 5975
Email: info@sporrehberim.com

HIZLI İLETİŞİM

Thank You!
Your message has been sent successfully.